משלוחים חינם מעל 399 ש"ח
חדש! ניתן לשלם גם בביט
שקופית קודמת
שקופית הבאה

עדי רודניצקי אמא של יובל ואלכס ויועצת תזונתית ומטפלת באכילה רגשית, כותבת לנו כמה על מים לא בטוח הכרתן…

1. נתחיל בזה שאנחנו, הישראלים, לא שותים מספיק מים!
ההמלצה היומית עומדת על 1.5 ליטר לאדם ביום ורוב האנשים לא מגיעים לכמות הזאת.
ובחורף שאוטוטו מגיע, המצב אפילו גרוע יותר.
אנחנו לא מרגישים צמאים כמו בקיץ ולא שותים מספיק מים ואף הופכים את המצב לגרוע יותר כאשר אנחנו שותים משקאות חמים כמו קפה ותה שמכילים קפאין ומייבשים אותנו בלי שבכלל שמנו לב.
2. הגוף שלנו מכיל כ-70% מים ובזכותם מערכות הגוף מתפקדות באופן תקין. גם העור שלנו מושפע מכך. תחשבו על אדמה יבשה, שמתמלאת ב׳שברים׳ -העור שלנו עובד בצורה דומה.
הוא אלסטי וגמיש כאשר הוא מקבל מספיק מים, אבל אם יש מחסור, אנחנו נראה הרבה יותר קמטים, קמטוטים, וקילופים בעור.
3. עוד דבר שלא בטוח ידעתן, כאשר אנחנו לא שותים מספיק, המח שלנו יכול לפרש את הצמא כרעב ואז נלך לאכול במקום לשתות, גם שאנחנו לא באמת רעבות. הבלבול הזה של הקולטנים במוח, עלול לגרום להשמנה פשוט כי לא סיפקנו לגוף שלו את מה שהוא באמת צריך.
4. במהלך ההריון מומלץ לשתות אפילו יותר מים. (כ-2 ליטר ביום, כ-12 כוסות מים).במהלך השלישי הראשון בעיקר, כמות הנוזלים בגוף עולה ולכן אתן חייבות להקפיד על שתייה מרובה של מים, על מנת שכל המערכות בגוף ימשיכו לתפקד באופן תקין. גם פעילות של סדירה של מערכת העיכול תלויה בכך.
מחסור בשתיה עלול לגרום להתייבשות, סחרחורות, בחילות וחולשה גם אם במצב רגיל אתן לא סובלות מתופעות אילו.
אז איך נשתה יותר מים?
קודם כל, אם אתן יודעות שאתן לא שותות מספיק, קחו לכן בקבוק של ליטר וחצי שיהיה איתכן ותדאגו לסיים אותו  עד לסוף היום, או לחילופין לסיים 3 בקבוקים קטנים של חצי ליטר אם זה יותר נח לכן.
השתייה בבקבוק ולא בכוסות עוזרת לנו לעקוב ולראות שהגענו לכמות מספקת.
דבר שני, תורידו בכמות הקפאין. אם במהלך היום אתן שותות הרבה קפה ותה ובמקביל לא שותות מספיק מים, אתן עלולות להתייבש בצורה מהירה יותר. הכמות המומלצת היא כ-2 כוסות קפה ביום.
אם קשה לכן לשתות מים באופן כללי, תוסיפו לבקבוק מים שלכן: לימון, פרוסות תפוח, מלפפון ונענע או כל דבר אחר שאתן אוהבת שיכול לגרום לכן לשתות יותר.

Share:

Comments are closed.

עגלת קניות

0

אין מוצרים בסל הקניות.

לחצו Enter לחיפוש או Esc כדי לסגור
דילוג לתוכן