״העבודה הכי קשה בעולם, הכי מתגמלת בעולם״: ג׳סיקה אולריקס מנסחת את מה שרצינו להגיד

תמיד ידענו שהתפקיד האוניברסלי ביותר בעולם הוא ׳אמא׳, אבל היישר מהצד השני של הגלובוס קיבלנו לכך הוכחה נוספת – בדמותה של הכותבת הכשרונית ג׳סיקה אורליקס, תושבת ניו-זילנד, לא פחות ולא יותר. ג׳סיקה, אמא לשני קטנטנים שעוד לא בני שנתיים, כבר הספיקה לפרסם ספר ביכורים, והפוסטים הכנים שלה באינסטגרם מצליחים לנסח את החוויה האימהית על שלל מורכבויותיה היפות והלא-פשוטות. הנה תרגום חופשי לאחד מאלה שממש גרמו לנו לרצות לחתום על כל מילה.

אני מדמיינת את כל הדברים שלא הייתי צריכה לעשות פעם, כמו הכלים והכביסה והניקיון אחרי בני אדם קטנטנים, הריצה לנגב להם את הידיים לפני שהם עולים על הספה. כמה נחמד היה יכול להיות אם הייתי נוכחת – לעזוב את הדמיונות והמחשבות האלה בצד, ולהיות ברגע. להיות ברגע. אני מודה, זה קשה. ממש קשה.

עדיין יש לי את הצורך לסמן דברים ב-וי מתוך רשימה מדומיינת כדי להרגיש שהשגתי משהו, ועדיין בסוף היום כשאני שוכבת במיטה – אלה לא המטלות שהספקתי שגורמות לי לחייך. אני יודעת את זה, ועדיין…

אני עדיין מרגישה כל כך מתוסכלת מהקטנים כשאני לא מצליחה להגיע לסימוני ה-וי האלה, כאילו הם אלה שמעכבים אותי במטלות, כאילו הם המטלה. והאשמה שיש לי מכל זה!

זה קשה כשעבודה אחת הופכת לשתיים ואז פתאום לעשר. ופתאום את מבינה שאת תמיד רודפת אחרי הזנב של עצמך, עד מחר, שבו תעשי את הכל שוב מחדש.

אבל זה תן-וקח, נכון? כלומר, זה נראה כל כך קטנוני להתעכב על זה כשהגמול הוא לגדל ילדים. אבל הדברים שהיו עושים לי את זה לפני הילדים הוחלפו לפתע. וזה לוקח זמן להתרגל. כן, בוודאי שהם עושים לי את זה. 

אבל אני צריכה לעשות גם דברים בשבילי. עבורי.

וקשה לקבל שלפעמים הדברים האלה הם סתם להספיק את הכביסה!

שני פרצופים קטנים ותמימים הסתכלו עליי היום כשהתפרקתי, ומרחתי ביצה על השטיח הצמרירי בסלון שלנו. לא משהו שאפשר יהיה לנקות אי פעם.

נראה לי שאזרוק אותו.

אהבתי את השטיח הזה.

אני לא רוצה להיות מותשת מדי לשחק איתם, או להרים את הנייד כדי לברוח לרגע, או להיאנח לעצמי כשאני שומעת עוד פעם ׳אמאאאא׳ כשאני בדיוק בדרך לשירותים. אבל היום אני ככה. כי יש ימים לא פשוטים.

זו העבודה הכי קשה בעולם, כי היא הכי מתגמלת בעולם, בגלל שהיא לא תמיד מרגישה ככה, אפילו שאת יודעת שהיא כזו, אפילו שלא היית רוצה לשנות בה כלום, אפילו שהיית עושה הכל בשביל רגע לבד, אפילו שאת לא יכולה בלעדיהם.

זה קשה, זה בודד, זה מופלא, זה מבולגן.

זה הכל ביחד.

לעמוד של ג׳סיקה

Share:

כתבו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חזרה לשגרה אחרי לידה

כשאריאלי הגיח מתוך רחמי, עטוף בחום גופי אל הנשימה הראשונה שלו בעולם, הקיימה בחדר לידה נוספת,

היי זאת נלי 🤗 Kids see kids do…

היוגה ואורח החיים הבריא נולדו הרבה לפני אריאלי, אנחנו משתדלים מאוד לאפשר לו לראות איך זה נראה בלי מילים , לפעמים זה מצליח לפעמים קצת פחות אבל דבר אחד שהבנתי – ילדים רואים ילדים עושים אם אדאג לעצמי, אאפשרלקטנטנים להבין שזה חשוב שידאגו לעצמם וכל זה בלי מילים. בואי תדאגי לעצמך- אז הנה כמה עובדות עבורנו האמהות על חשיבות המים ואיך נצליח לזכור לשתות קצת יותר: • תפקודים רבים כמו עיכול ספיגה זרימת דם טמפרטורה תקינה ועוד מתבססים על מאזן נוזלים תקין בגוף * שמירה על מראה עור רענן ובריא * השפעה משמעותית על תפקוד המוח ורמות האנרגיה במהלך היום, תפקוד יעיל ועירנות. * נשים בהריון-  כל הסיבות מעלה תקפות + שמירה על העובר, העברה תקינה של מרכיבי מזון, בנייה תקינה של תאיםורקמות * שיפור ביצועים באימונים * מסייעת לתהליך ירידה במשקל * השפעה על מצב הרוח שלנו. כל הזמן שוכחת לשתות?!.. * הצמידי שתיית כוס מים לדברים אחרים שאת עושה במהלך היום: אחרי שירותים, לפני שיחת טלפון, בקימה ולפני השינה * בכל פעם שאת דואגת לקטנציק לכוס מים, שתי יחד איתו. * אפליקציה שתזכיר לך לשתות כוס מים כל שעה * הוסיפי פירות חתוכים כמו תפוח/לימון/אפרסק/ נענע לשתייה

עגלת קניות

0

אין מוצרים בסל הקניות.

לחצו Enter לחיפוש או Esc כדי לסגור
דילוג לתוכן