״העבודה הכי קשה בעולם, הכי מתגמלת בעולם״: ג׳סיקה אולריקס מנסחת את מה שרצינו להגיד

תמיד ידענו שהתפקיד האוניברסלי ביותר בעולם הוא ׳אמא׳, אבל היישר מהצד השני של הגלובוס קיבלנו לכך הוכחה נוספת – בדמותה של הכותבת הכשרונית ג׳סיקה אורליקס, תושבת ניו-זילנד, לא פחות ולא יותר. ג׳סיקה, אמא לשני קטנטנים שעוד לא בני שנתיים, כבר הספיקה לפרסם ספר ביכורים, והפוסטים הכנים שלה באינסטגרם מצליחים לנסח את החוויה האימהית על שלל מורכבויותיה היפות והלא-פשוטות. הנה תרגום חופשי לאחד מאלה שממש גרמו לנו לרצות לחתום על כל מילה.

אני מדמיינת את כל הדברים שלא הייתי צריכה לעשות פעם, כמו הכלים והכביסה והניקיון אחרי בני אדם קטנטנים, הריצה לנגב להם את הידיים לפני שהם עולים על הספה. כמה נחמד היה יכול להיות אם הייתי נוכחת – לעזוב את הדמיונות והמחשבות האלה בצד, ולהיות ברגע. להיות ברגע. אני מודה, זה קשה. ממש קשה.

עדיין יש לי את הצורך לסמן דברים ב-וי מתוך רשימה מדומיינת כדי להרגיש שהשגתי משהו, ועדיין בסוף היום כשאני שוכבת במיטה – אלה לא המטלות שהספקתי שגורמות לי לחייך. אני יודעת את זה, ועדיין…

אני עדיין מרגישה כל כך מתוסכלת מהקטנים כשאני לא מצליחה להגיע לסימוני ה-וי האלה, כאילו הם אלה שמעכבים אותי במטלות, כאילו הם המטלה. והאשמה שיש לי מכל זה!

זה קשה כשעבודה אחת הופכת לשתיים ואז פתאום לעשר. ופתאום את מבינה שאת תמיד רודפת אחרי הזנב של עצמך, עד מחר, שבו תעשי את הכל שוב מחדש.

אבל זה תן-וקח, נכון? כלומר, זה נראה כל כך קטנוני להתעכב על זה כשהגמול הוא לגדל ילדים. אבל הדברים שהיו עושים לי את זה לפני הילדים הוחלפו לפתע. וזה לוקח זמן להתרגל. כן, בוודאי שהם עושים לי את זה. 

אבל אני צריכה לעשות גם דברים בשבילי. עבורי.

וקשה לקבל שלפעמים הדברים האלה הם סתם להספיק את הכביסה!

שני פרצופים קטנים ותמימים הסתכלו עליי היום כשהתפרקתי, ומרחתי ביצה על השטיח הצמרירי בסלון שלנו. לא משהו שאפשר יהיה לנקות אי פעם.

נראה לי שאזרוק אותו.

אהבתי את השטיח הזה.

אני לא רוצה להיות מותשת מדי לשחק איתם, או להרים את הנייד כדי לברוח לרגע, או להיאנח לעצמי כשאני שומעת עוד פעם ׳אמאאאא׳ כשאני בדיוק בדרך לשירותים. אבל היום אני ככה. כי יש ימים לא פשוטים.

זו העבודה הכי קשה בעולם, כי היא הכי מתגמלת בעולם, בגלל שהיא לא תמיד מרגישה ככה, אפילו שאת יודעת שהיא כזו, אפילו שלא היית רוצה לשנות בה כלום, אפילו שהיית עושה הכל בשביל רגע לבד, אפילו שאת לא יכולה בלעדיהם.

זה קשה, זה בודד, זה מופלא, זה מבולגן.

זה הכל ביחד.

לעמוד של ג׳סיקה

Share:

כתבו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עיצוב חדר הילדים – כל הטיפים שאתן חייבות לדעת!

חדר הילדים – איזה חלל קסום וחשוב להתפתחות הילד.
לכן החלטנו לאצור עבורכן את קופסאות העיצוב האולטימטיביות, לחדר המשחקים/ חדר השינה של הבייבי, ולהעשיר את החלל במגוון מוצרים נעימים לעין, ועם שיא הסטייל!
אבל מה עם קצת טיפים לעיצוב?

הדרך לאימהות

הרגע הזה שאת מגלה שאת הולכת להיות אמא, כמה קסום הרגע הזה.
אבל הדרך לשם, היא לא תמיד פשוטה, וגם עליה צריך לדבר ולשים על השולחן.
תהליך הפוריות הוא תהליך המוכר לאימהות רבות ואנחנו בקהילת איט מאמז, רואות בו כנושא חשוב ורלוונטי בכל עת.

הילד השלם – וויסות חושי

״בידוד״ – כן, זה הגיע. המילה הזו שכל כך פחדתי ממנה מהיום שהקורונה הגיחה לחיינו – אולי אפילו יותר מהמחלה עצמה. אבל אחרי שני סגרים, מיליון טיפים, המון הודעות תומכות וחברים ומשפחה שלא הפסיקו לדאוג לנו ולשלוח מכל טוב ולהנעים את זמננו, יש לי מסקנה די ברורה: שד הבידוד בעצם לא נורא כל כך, והוא אפילו מאפשר הנאות חדשות.

עגלת קניות

0

אין מוצרים בסל הקניות.

לחצו Enter לחיפוש או Esc כדי לסגור
דילוג לתוכן